Sepet (0)

TESLİMAT

Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 3(üç) iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firması Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize kargo ile 7(yedi) iş günü içerisinde gönderilecektir. Sitede belirtilen tutarın üzerindeki alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Yurtiçi Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.

Siparişinizi vermeden önce teslimat adresinizi lütfen kontrol ediniz. Belirtilen adreste herhangi bir hata ya da eksiklik olması durumunda, teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır. Bu nedenle iletişim bilgilerinizin doğruluğu da önemlidir.

SEVKİYATTAN KAYNAKLANAN SORUNLAR

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İADE HAKKI

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e tabidir ve bu Kanun ve Yönetmelik’teki hükümler uygulanmaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

  • Öncelikle iade etmeyi istediğiniz ürün ile ilgili firmamızın teknik destek veya müşteri hizmetleri personeline başvurunuz. Başvurunuzu telefon ve / veya e-posta yoluyla yapabilirsiniz. Firmamız tarafından çözülemeyen bir sorununuz varsa, ürün iade talebinde bulunabilirsiniz.
  • İade için ilk adım olarak “Ürün İade Formu”nu doldurunuz.
  • İade edeceğiniz ürünler ile birlikte ürünün faturasının ve ürün iade formunun da iade paketinin içerisinde bulunması gereklidir. Faturasız şekilde firmamıza gelen ürünler üzerinde iade işlemi yapılmamaktadır.
  • İadenin, satın alınan ürünün teslim tarihinden itibaren 15(on beş) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
  • Eğer varsa ürünün standart aksesuarları iade paketinin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 8. maddesine göre, ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün firmamıza ulaştığı andan itibaren, havale iadeleri 7(yedi) iş günü içinde, kredi kartı iadeleri 10(on) iş günü içinde yapılacaktır. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kart hesaplarına yansıma süresi, ilgili bankanın tasarrufundadır. Geç yansıması durumunda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

CAYMA HAKKI 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 8. maddesine göre, Müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7(yedi) gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.”

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et